Volný čas

šachový stolek

Nový šachový stolek v DPS

Datum: 18. 3. 2024

Na zahradě za DPS II (Nové náměstí) vznikl v uplynulém měsíci nový herní prvek - stůl pro hráče šachu či dámy.

web

Jarní kvíz aneb co nám vyrostlo na náměstí?

Datum: 14. 3. 2024

V loňském roce nám na náměstí vítala jaro kola slámy převlečená za zajíčka a kuřátko. Letos nám zde vyrostly mrkve. Lákají k nám jeden ze symbolů Velikonoc. Na jaře se dostává do blízkosti lidských obydlí, kde hledá potravu. A kdo, že nám to ty mrkvičky vyhrabává ze země?

Soutěž Uhříněveské vajíčko odstartovala

Datum: 27. 2. 2024

ZŠ Jandusů opět vyhlašuje tvůrčí soutěž o nej vajíčko, a to ve čtyřech kategoriích, od předškoláků, až po dospělé či celé kolektivy. Uzávěrka soutěže je 19. března a vyhlášení proběhne na Velikonočním jarmarku 23. března před Muzeem.

Stezka je nainstalovaná, můžete vyrazit! 1

Stezka je nainstalovaná, můžete vyrazit!

Datum: 31. 1. 2024

A protože na masopust má být veselo, vede trasa hned přes pět hřišť. Velká svačina pro děti tedy nutná! Trasa má 3 km a 10 zastavení s krásnými dekoracemi. Prosíme, neničte je, ať vydrží až do konce února.

Komentovaná prohlídka uhříněveského hřbitova

Datum: 23. 11. 2023

V sobotu 11. listopadu se přes nepřízeň počasí sešla velká skupina lidí, aby si vyslechla vyprávění o významných osobnostech, které jsou pochovány na uhříněveském všeobecném hřbitově sv. Václava.

Foto: Pavel Dvořák

Dětský den s IZS přilákal mnoho návštěvníků

Datum: 5. 6. 2023

Přispělo k tomu krásné počasí i zajímavý program, který byl od začátku koncipován pro menší děti a na konci pro teenagery. Po celý den se prezentovaly místní spolky a složky integrovaného záchranného systému. Prohlédněte si fotogalerii.

II. Muzejní noc 2023

Datum: 27. 5. 2023

Muzejní noc (nebo spíše muzejní večer) se uskutečnila 26.5.2023 k 100. výročí položení základního kamene Legionářského domu a Husovy kaple. Uskutečnila se na Husově náměstí a byla celá ve stylu 1. republiky.

Před 110 lety byla Uhříněves povýšena na město

Datum: 27. 4. 2023

Dne 27. dubna 1913 povýšil František Josef I. Uhříněves na město. Velkolepé oslavy byly uspořádány 15. až 17. srpna, v předvečer narozenin císaře. My si toto výročí připomeneme 16. září na Městských slavnostech aneb Dni draka trochu jinak. Tento měsíc jsme ale získali poklad! Více v článku.

Sídliště Vivus - otevřeno nové hřiště na míčové hry

Datum: 26. 4. 2023

Za účasti jednatele společnosti Vivus Ing. Jiřího Pelnáře bylo MČ Praha 22 oficiálně předáno krásné nové hřiště v proluce za Billou.

Nám. Protifašistických bojovníků, na fotografii je patrné elektrické vedení  (20. léta 20. století, Foto: Archiv Uhříněveského muzea)

Sto let elektrického osvětlení v Uhříněvsi

Datum: 10. 1. 2023

10. ledna 1923 byla v Uhříněvsi zavedena mimořádná inovace, která byla zásadní pro další rozvoj města. Poprvé byly osvětleny některé ulice, domácnosti, obchody a dílny pomocí elektrického proudu.

Dobové fotografie a podrobnosti, např. kde se nacházela prozatímní elektrárna, se dozvíte v článku.

Ohlédnutí za Libuší Votavovou

Datum: 1. 11. 2022

V říjnu naše řady opustila uhříněveská patriotka a čestná občanka Libuše Votavová. Listopadový zpravodaj přináší vzpomínku na ni od pana Michala Klicha, kurátora Uhříněveského muzea. Protože zpravodaj ale nemohl otisknout celý text, přinášíme ho zde.

Dětský den přilákal stovky rodin

Datum: 6. 6. 2022

Dětský den v sobotu 4.6. se opravdu vydařil. Počasí nám naštěstí přálo a všechny atrakce byly obloženy diváky.

Slavnostní sázení lidické hrušně

Datum: 1. 6. 2022

V pátek 27.5. byl za účasti desítek diváků slavnostně zasazen štěp původní lidické hrušně v parku na Husově náměstí.

Disco tanečnice získaly zlato

Datum: 1. 6. 2022

1. místo v kategorii produkce za Peter Pan's story 2022 vybojovalo ATS Domino na Mistrovství ČR v Chomutově. GRATULUJEME!

Skryté příběhy - nová trasa v Uhříněvsi 1

Skryté příběhy - nová trasa v Uhříněvsi

Datum: 24. 5. 2022

Mobilní hra pro školní zvídavé děti a hravé rodiče, se kterou jste se už možná setkali napříč republikou, má novou trasu v Uhříněvsi. Vrátíte se v historii do roku 1942 a na trase dlouhé 7,5 km pomůžete domácímu odboji.

77. výročí začátku Pražského povstání

Datum: 8. 5. 2022

Vzpomínková slavnost za účasti asi 100 přítomných. Kladení věnců u Pomníku padlých na Husově náměstí a vzpomínkové projevy v Husově kapli.

Čarodějnice 2022 1

Čarodějnice 2022

Datum: 2. 5. 2022

Uplynuly dva roky, než znovu vesele zaplály hranice o čarodějnicích. V sobotu o čarodějné noci hořely ohně na více místech Prahy 22. A všude bylo plno. Přinášíme vám malou fotogalerii z největší z akcí, na hřišti SK Čechie. Účast kolem 2000 lidí, psi a čarodějná košťata nepočítaje.

foto bosé stezky

Vyzkoušejte bosou stezku v Pitkovickém parku

Datum: 2. 9. 2021

Slunečné počasí, odpolední teploty přes 20 °C, zujte boty a vyzkoušejte bosou stezku v Pitkovickém parku.

Pomozte rozšířit sbírky Muzea Uhříněves

Datum: 20. 4. 2021

Naše muzeum pátrá po lokálních historických materiálech. Především po fotografiích zaniklých částí a průmyslových objektů i ze spolkové činnosti. Uvítáme i videozáznamy, loga a výrobky místních značek. O historické cennosti nepřijdete, vytvoříme si jejich kopie a originály vám vrátíme.

Zobrazeno 1-30 ze 37