Ukrajina

Souhrnné základní informace/Коротка основна інформація

Vlajka Ukrajina - Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na konflikt na Ukrajině
- Інформація для громадян України в Чехії у зв'язку з конфліктом в Україні
- Informace pro Čechy o pomoci

Infolinka Ministerstva vnitra ČR/ Інфолінія Міністерства внутрішніх справ
+420 974 801 802
e-mail: ukrajina@mvcr.cz
www.mvcr.cz/ukrajina

Інформація для громадян України
pomocukrajine.praha.eu

FAQ - často kladené dotazy
Запитання і відповіді

• Více informací zde.

ilustrativní obrázek

Адаптаційний табір від педагогічного факультету Карлового університету / Adaptační tábor Pedagogické fakulty UK

Datum: 1. 7. 2022

Camp зосередиться на розвитку мовних навичок та розширенні словникового запасучеської мови через дозвіллєву діяльність для вікової групи 6-15 років.
Tábory budou zaměřeny na rozvoj jazykových dovedností a rozšíření slovní zásoby v českém jazyce skrze volnočas. aktivity pro věkovou skupinu 6-15 let

Mír Ukrajině

Transparentní účet Prahy 22 na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Datum: 29. 3. 2022

Číslo transparentního účtu:
6186057319/0800

Z tohoto účtu budou hrazeny výdaje na provoz ubytovacích zařízení MČ Praha 22 v souvislosti s pobytem uprchlíků v těchto zařízeních a dále výdaje na osobní a věcné potřeby uprchlíků.

Pomoc Ukrajině

Materiální sbírka pro azylové ubytování v Uhříněvsi

Datum: 29. 3. 2022

Vážení spoluobčané,
moc vám děkujeme za poskytnutí věcných i finančních darů určených pro válkou zasažené uprchlíky z Ukrajiny, kteří jsou ubytováni v objektech městské části.

Pirucka

Lex Ukrajina - Co dělat, pokud jste právě přijeli s dětmi do České republiky? / ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ТІЛЬКИ ПРИЇХАЛИ З ДІТЬМИ ДО ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ?

Datum: 28. 3. 2022

Materiál popisuje:
• co má rodič přijíždějící do České republiky v prvních dnech s dětmi dělat (adaptace, nástup do české školy)
• charakteristiku jednotlivých stupňů českého vzdělávacího systému
• základní informace, postupy a termíny pro přijetí dítěte do jednotlivých stupňů vzděláv

ilustrativní obrázek

Programy pro děti / Програми для дітей

Datum: 22. 3. 2022

Programy Domu dětí a mládeže Praha 10 pro děti z oblastí vojenského konfliktu na Ukrajině (předškolní děti, žáci, mládež) / Програми Будинку дітей та юнацтва Прага 10 для дітей із зон військових конфліктів в Україні (діти дошкільного віку, школярі, молодь)

Komunikační karta pro lékárenskou péči

KOMUNIKAČNÍ KARTA PRO LÉKÁRENSKOU PÉČI (UKRAJINŠTINA/RUŠTINA)

Datum: 16. 3. 2022

Komunikační karta pro lékárenskou péči
(ke stažení níže )obsahuje:
- obecné fráze
- obecnou slovní zásobu
- zdravotní problémy, fráze
- rady ohledně podávání léků
- části těla
- časové výrazy
- typy léků, pomůcek, zboží v lékárnách

Třída

Vzdělávání v České republice / Освіта в Чеській Республіці

Datum: 15. 3. 2022

Informace k umístění dětí uprchlíků do MŠ, ZŠ a SŠ v hlavním městě Praze.
інформація стосовно розміщення дітей біженців
у дитячі садки, основні школи(1-9 класи)
та середні школи в місті Прага

Video KACPU

Informační videa pro osoby cestující z Ukrajiny, která přibližují procesy v KACPU/ Путівник до Регіонального центру допомоги Україні в Празькому конгрес-центрі

Datum: 14. 3. 2022

INFORMAČNÍ MATERIÁLY KACPU
- Krajské asociační centrum pomoci Ukrajině v Kongresovém centru
- Крайовий центр допомоги Україні
(videa, letáky)

Obora dětem

OBORA DĚTEM - sbírka pro ukrajinské děti

Milí žáci, vážení rodiče,
ani nám, zástupcům školního parlamentu, není lhostejná situace ohledně rodin s dětmi prchajících z okupované Ukrajiny. Cílem naší sbírky s názvem OBORA DĚTEM je nasbírat a následně rozdat ukrajinským dětem co nejvíce krabic s vybavením, které by jim udělalo radost.

Zaměstnání Ukrajinců

Informace k možnosti zaměstnání osob z Ukrajiny, které by přijely do ČR jako uprchlíci před válečným konfliktem.

Datum: 1. 3. 2022

Informace od radního pro sociální záležitosti Miroslava Rotha k možnosti zaměstnání osob z Ukrajiny, které by přijely do ČR jako uprchlíci před válečným konfliktem

Souhrnné základní informace/Коротка основна інформація

Datum: 1. 3. 2022

- Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na konflikt na Ukrajině
- Інформація для громадян України в Чехії у зв'язку з конфліктом в Україні
- Informace pro Čechy o pomoci

Pomoc Ukrajině - Uhříněves

Datum: 28. 2. 2022

Od 7. března budeme vybírat každou středu od 15.00 do 19.00 pouze věci, které jsou v danou chvíli nejvíce potřeba. Více v článku. DĚKUJEME

Matrace do Betlímku

Radnice Prahy 22 zajištuje ubytování pro několik Ukrajinců v Betlímku a shání se ještě 20 ks matrací

Datum: 26. 2. 2022

Starosta Tomáš Kaněra a vedoucí sociálního odboru paní Zdena Žaludová chystají nyní vše potřebné pro základní potřeby ubytování.
Jestli někdo máte k dispozici volné matrace, nejlépe ještě dnes, prosím ozvěte se vedoucí sociálního odboru paní Zdeňce Žaludové, tel: 605 881 861. Předem děkujeme.

Pomoc Ukrajině

Seznam sbírek na pomoc Ukrajině

Datum: 26. 2. 2022

ČESKÉ SBÍRKY NA POMOC UKRAJINĚ

PŘISPĚT MŮŽETE I VY, A TO JAK FINANČNĚ, TAK NAPŘÍKLAD DAROVÁNÍM OBLEČENÍ.

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE.