Životní prostředí

vyvětrej šuplíky

VYVĚTREJ ŠUPLÍKY A ZBAV SE HO - Projekt REMOBIL

Datum: 7. 9. 2022

Zbavte se svého nepotřebného mobilního telefonu v rámci sběrné kampaně „100 gramů pro přírodu“ projektu REMOBIL - charitativně ekologického sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů, určeného pro všechny obyvatele Prahy a zaměstnance různých úřadů, firem a institucí.

starý textil

Dotazník v rámci Studie materiálových toků textilu v Praze

Datum: 13. 6. 2022

Rádi bychom Vás touto cestou požádali o pomoc a spolupráci na vytvoření Studie materiálových toků textilu v Praze. Za tímto účelem byl vytvořen dotazník, doptávající tuto problematiku.

„Kdo třídí, šetří nejen svou peněženku“

Datum: 13. 6. 2022

Informační kampaň „Kdo třídí, šetří nejen svou peněženku“

Změny v systému svozu odpadu v Praze od 1. 1. 2022 1

Změny v systému svozu odpadu v Praze od 1. 1. 2022

Datum: 10. 1. 2022

Informace ke změnám v odpadovém hospodářství na území hl. m. Prahy od 1. 1. 2022

fotografie

Odpad ze zahrad patří do sběrného dvora nebo biopopelnice

Datum: 21. 9. 2021

Prosíme obyvatele Vyderské ulice a okolí, aby bioodpad ze svých zahrad nevyváželi na veřejná prostranství. Znemožňuje nám sekání a způsobuje nepříjemný zápach.

Sáčky do biopopelnice nepatří

Datum: 17. 6. 2021

Informace ke složení bioodpadu ve svážených nádobách na území hl. m. Prahy.
Pražané velmi dobře třídí bioodpad. Bohužel se často stává, že veškerá snaha o získání cenné suroviny je zmařena tím, že je bioodpad uložen do nádoby v sáčcích.

titulní obrázek

Nádoby na sběr olejů nově na šesti místech v naší městské části

Datum: 31. 5. 2021

Jedlé tuky a oleje v uzavřených obalech můžete vhazovat do sběrných nádob umístěných nově na šesti místech v Uhříněvsi, Pitkovicích i Hájku. Chraňme přírodu, chraňme své majetky, pomoci může každý.