Zdraví a sociální služby

Antigenní testování - otevírací doba nezměněna

Datum: 29. 7. 2021

V srpnu platí stejná otevírací doba jako v červenci.

foto z Mikulčic

Praha 22 zašle čtyřem obcím finanční pomoc

Datum: 28. 6. 2021

Jako výraz solidarity nabídla Městská část Praha 22 finanční pomoc jihomoravským obcím zasaženým tornádem. Jedná se o obce Hrušky, Mikulčice, Lužice a městys Moravská Nová Ves. Každá z nich dostane peněžní dar ve výši 25.000 Kč.

Sbírka Diecéze Brno

Praha 22 nabídla pomoc obcím zasažených tornádem

Datum: 25. 6. 2021

Praha 22 vyjadřuje soustrast rodinám, které přišly o své blízké a soucítí se všemi, které katastrofa zasáhla zdravotně či materiálně. MČ i SDH tedy nabídli jihomoravským obcím pomoc. Zapojit se můžete i Vy - odkazy na veřejné sbírky či kontakty pro materiální a dobrovolnickou pomoc najdete v článku.

#

Když se trápí dítě v mém blízkém okolí – co dělat?

Datum: 23. 6. 2021

Rady nejen pro prázdniny získáte na www.linkabezpeci.cz

#

Sedm lidí bez domova našlo uplatnění díky projektu na podporu osob bez přístřeší

Datum: 7. 6. 2021

Na sklonku minulého roku Praha 22 dostala dotaci na projekt Resocializace a adaptace osob bez přístřeší.

fotografie

Respirátory od senátorů využijeme nejen v sociálních službách

Datum: 7. 4. 2021

Děkujeme za dar 500 kusů respirátorů FFP2 od Senátu ČR, který dnes přivezl senátor Ing. Ladislav Kos. Jedná se o respirátory české výroby, které byly vyrobeny na linkách poskytnutých jako dar od Tchajwanu.

fotografie Terezky

Pomoc pro Terezku

Datum: 11. 2. 2021

Prosba o pomoc od místní občanky. Nežádá ji pro sebe, ale pro svou kamarádku s postiženou holčičkou. Myslíme si, že to nejmenší, co můžeme udělat, je šířit ji dál. Držíme Terezce a její rodině palce a přejeme hodně sil.

ilustrativní obrazek

Organizace očkování proti covid 19

Datum: 14. 1. 2021

Od 15. ledna se mohou senioři starší 80 let přihlašovat do registračního systému na očkování proti onemocnění covid 19.

fotografie

Next reality věnovala 10 tisíc korun sociálně potřebným

Datum: 18. 12. 2020

Měli jsme tu čest převzít šek od Evy Šaškové Mikešové. Prostředky budou věnovány rodinám v naší městské části.

ilustrativní obrázek

Testování na COVID-19 nově i v Uhříněvsi

Datum: 19. 11. 2020

Od pondělí 23. 11. bude v provozu v ulici Peceradská 12b nová laboratoř pro testování na COVID-19. Odběry budou prováděny pouze po předchozí rezervaci termínu.

Odběrová místa

Praha spustila nový web k testování na koronavirus

Datum: 2. 11. 2020

Vše k odběrovým místům naleznou zájemci na jednom místě www.covid.praha.eu (volné termíny, rezervační systém, čekací doby).

Pomáhám pečovat

Staň se dobrovolným pečovatelem

Datum: 2. 11. 2020

Jak můžete pomoci? Více na www.pomahamepraze.cz

ilustrativní obrázek

Kam se obrátit o pomoc? Jsme tu pro vás

Datum: 22. 10. 2020

Důležité kontakty pro občany, kteří potřebují pečovatelskou službu, dávky, ošetřovné nebo se ocitli v hmotné nouzi.