Zdraví a sociální služby

ESET HELP

Terénní tým pro duševně nemocné funguje v Uhříněvsi

Datum: 25. 2. 2021

Na konci minulého roku jsme vás informovali o vítaném přírůstku do naší komunity – společnosti ESET-HELP, pečující o duševní zdraví, která rozšíří jednu ze svých služeb i do Uhříněvsi.

fotografie Terezky

Pomoc pro Terezku

Datum: 11. 2. 2021

Prosba o pomoc od místní občanky. Nežádá ji pro sebe, ale pro svou kamarádku s postiženou holčičkou. Myslíme si, že to nejmenší, co můžeme udělat, je šířit ji dál. Držíme Terezce a její rodině palce a přejeme hodně sil.

ilustrativní obrázek

Tématická videa pro seniory a rodiny, které o starší generaci pečují

Datum: 9. 2. 2021

Projekt Senioři v krajích - deset dílů vzdělávacích, tematických videoklipů, které informují veřejnost o problémech nejen starší generace.

ilustrativní obrázek

Průvodce pomoci dětem a mládeži s jejich trápením v době „nejen covidové“

Datum: 4. 2. 2021

Trápí tě něco, nevíš si s něčím rady?
Jde Tvoje trápení vyřešit?
Kdo Ti může pomoci?

ilustrativní obrazek

Organizace očkování proti covid 19

Datum: 14. 1. 2021

Od 15. ledna se mohou senioři starší 80 let přihlašovat do registračního systému na očkování proti onemocnění covid 19.

fotografie

Next reality věnovala 10 tisíc korun sociálně potřebným

Datum: 18. 12. 2020

Měli jsme tu čest převzít šek od Evy Šaškové Mikešové. Prostředky budou věnovány rodinám v naší městské části.

Testování na COVID-19 nově i v Uhříněvsi

Datum: 19. 11. 2020

Od pondělí 23. 11. bude v provozu v ulici Peceradská 12b nová laboratoř pro testování na COVID-19. Odběry budou prováděny pouze po předchozí rezervaci termínu.

Odběrová místa

Praha spustila nový web k testování na koronavirus

Datum: 2. 11. 2020

Vše k odběrovým místům naleznou zájemci na jednom místě www.covid.praha.eu (volné termíny, rezervační systém, čekací doby).

Pomáhám pečovat

Staň se dobrovolným pečovatelem

Datum: 2. 11. 2020

Jak můžete pomoci? Více na www.pomahamepraze.cz

foto ŠJ

ŠJ bude opět rozvážet obědy seniorům

Datum: 26. 10. 2020

Od pondělí 2. listopadu bude školní jídelna opět vařit i pro seniory a zajistí jim také dovoz obědů. Objednat obědy na první listopadový týden je nutné do pátku 30. října.

ilustrativní obrázek

Kam se obrátit o pomoc? Jsme tu pro vás

Datum: 22. 10. 2020

Důležité kontakty pro občany, kteří potřebují pečovatelskou službu, dávky, ošetřovné nebo se ocitli v hmotné nouzi.

covid

Krizová opatření vlády od 22. října

Datum: 21. 10. 2020

Krizové opatření o zákazu volného pohybu osob, maloobchodního prodeje a služeb a o omezení činnosti orgánů veřejné moci a správních orgánů.

ilustrativní obrázek

Dezinfekce je opět k vyzvednutí. Vlastní nádoby nutné

Datum: 19. 10. 2020

Dezinfekci do vlastních nádob můžete obdržet v Otevřeném informačním centru v Pondělí-Čtvrtek 7:30–18:00 a Pátek 7:30–14:00.

Koronavirus - důležité kontakty

Datum: 9. 10. 2020

Informační a krizové linky, speciální webové stránky

COVID test do 24 hodin na Václavském náměstí

Datum: 20. 8. 2020

Kompletní seznam odběrových míst najdete na webu Ministerstva zdravotnictví. Nové odběrové místo na testování COVID – 19 na Václavském náměstí zřídilo hl. město Praha.