Uhříněveský zpravodaj 10/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,95 MB)

Dnes je úterý, 22. 10. 2019, 23:15:06

Dnes je 22.10.2019

Svátek má Sabina

Zítra má svátek Teodor

22. 10. 2019

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a místy i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 13 až 17°C, při slunečnu 18 až 22°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Seznam dobrovolnických úklidových akcí

Typ: Aktuality
ilustrativní obrázekAstronomické jaro začne ve středu 20. března ve 21:59, pocitově už jsme ovšem naladěni od neděle, kdy se oteplilo a konečně na nás dopadly sluneční paprsky. Sněženky už v přírodních lokalitách sklání hlavičky, bohužel někde nad plastovou lahví či obalem od laskomin. Nastává výzva pro všechny dobrovolníky se zájmem o přírodu a čisté prostředí. Můžete se zapojit do následujících akcí či zorganizovat svoji.

Astronomické jaro začne ve středu 20. března ve 21:59, pocitově už jsme ovšem naladěni od neděle, kdy se oteplilo a konečně na nás dopadly sluneční paprsky. Sněženky už v přírodních lokalitách sklání hlavičky, bohužel někde nad plastovou lahví či obalem od laskomin. Nastává výzva pro všechny dobrovolníky se zájmem o přírodu a čisté prostředí. Můžete se zapojit do následujících akcí či zorganizovat svoji.

neděle 24. března od 10 hodin uklidíme Oboru

Děti vítány!
Sraz u vstupu do lesa z ulice Vachkova u odpočívadla naproti vchodu do ZŠ
S sebou: pevnou obuv, pracovní oděv a dobrou náladu
Rukavice (i pro děti starší 5 let) a pytle zajistíme pro ty, kteří se registrují do pátku na e-mailu: uklid.obory@email.cz
Za deště se akce ruší.

Těší se na vás Jana a Markéta (605 353 049 - pro opozdilce a účastníky v nouzi)

sobota 6. dubna od 9 hodin Ukliďme Česko, ukliďme Pitkovice

Sraz: Hřiště v ul. Strakošová.
Uklidíme v nové i staré části Pitkovic (okolo dětského hřiště ve starých Pitkovicích, stezku podél Pitkovického potoka, Pitkovický park, centrální park mezi ul. Strakošová a Lošáková, podél cesty směrem do Čestlic).
Rukavice a pitný režim bude pro zaregistrované k dispozici. Částečně vhodné i pro děti.
Podrobnosti akce

sobota 6. dubna od 10 hodin Ukliďme Česko, ukliďme Vivus

Hlavně okolí domů M1 a M2 v ulici Jindřicha Bubeníčka, případně i K a L pokud se jejich obyvatelé připojí.
Sraz: Jindřicha Bubeníčka 1597/1

sobota 6. dubna od 10 hodin Ukliďme Česko, ukliďme Hájek

Úklid celé obce Hájek u Uhříněvsi, úklid louky u potoka, podél potoka a úklid podél stezek, které z Hájku vedou.
Sraz: Před Restaurací v Hájku, ul. Pod přehradou

sobota 6. dubna od 14:40 hodin Ukliďme Česko, ukliďme Oboru

V oboře je především kvůli 2 zdejším školám mnoho odpadků, vyzývám vás pro to, pojďme stou neplechou zatočit!
Sraz: Sraz je na křižovatce mezi Morávkovou a Vachkovou ulicí

neděle 14. dubna od 15 hodin Ukliďme Česko, ukliďme Uhříněves při běhu

Plogging aneb sběr odpadků za poklusu pořádá Městská část Praha 22 ve spolupráci s Běžeckou školou Prahy 22. Cílem je uklidit místa kam chodíme běhat - uhříněveskou Oboru a okolí Podleského rybníka.
Sraz je na Novém náměstí před budovou radnice.
Podrobnosti akce

Na akce je vhodné se registrovat (viz. odkazy), aby byly zajištěny pytle a rukavice pro každého.

Vytvořeno: 18. 3. 2019
Poslední aktualizace: 4. 4. 2019 12:13