Informace k probíhajícímu projektu "Dostupnější služby e-Governmentu občanům Uhříněvsi, Hájku a Pitkovic"

V rámci výzvy č. 13 OPP Konkurenceschopnost se podařilo uspět s projektem „Dostupnější služby e-Governmentu občanům Uhříněvsi, Hájku a Pitkovic“, který byl 1. 11. 2014 zahájen a celý bude podle harmonogramu dokončen v září 2015.

V rámci výzvy č. 13 OPP Konkurenceschopnost se podařilo uspět s projektem „Dostupnější služby e-Governmentu občanům Uhříněvsi, Hájku a Pitkovic“, který byl 1. 11. 2014 zahájen a celý bude podle harmonogramu dokončen v září 2015.

Předmětem projektu je zkvalitnění a rozvoj služeb veřejné správy pro veřejnost pomocí využití moderních informačních a komunikačních technologií v souladu se strategií e-Governmentu, které budou mít pozitivní efekt na činnost úřadu, a tím i přímo ovlivní komunikaci občana s úřadem. Díky tomu bude podpořeno zvýšení efektivity veřejné správy a rozšíření nabídky progresivních služeb městské správy pro veřejnost. Projekt inovativně využívá nové, tj. doposud pro daný typ služeb žadatelem nevyužívané, technologie a jeho výstupem budou nové nástroje pro zpřístupnění a otevření informací občanům a pro vzájemnou oboustrannou komunikaci mezi občanem a úřadem.

Cílovým stavem je Otevřené informační centrum s ICT technologiemi, jehož součástí bude vytvoření pracoviště s PC s bezplatným veřejným přístupem k internetu, bezplatné připojení k internetu i v okolí radnice, umístění interaktivní úřední desky a informačního kiosku před radnicí a vytvoření mobilní aplikace.

Otevřené informační centrum pro veřejnost
(v prostoru bývalé lékárny) - součástí bude pracoviště Czech POINT, ověřování dokumentů, podatelna a informační kancelář, občanská poradna (právní poradenství pro občany, právní pomoc proti sociálnímu vyloučení a finanční poradenství pro občany). V centru bude umístěno PC pro veřejnost s bezplatným napojením na internet. Zároveň dojde k rozšíření provozní doby – otvíracích hodin radnice.

• Další informace k projektu naleznete zde (formát PDF, velikost souboru 673 kB).
Datum vložení: 9. 12. 2014 15:00
Datum poslední aktualizace: 11. 7. 2016 8:48