Spuštění mobilní aplikace "Praha 22 v mobilu"

Spustili jsme mobilní aplikaci, která využívá "chytré" technologie pro vzájemnou oboustrannou komunikaci mezi občany a úřadem.

Městská část Praha 22 spustila mobilní aplikaci, která využívá „chytré“ technologie pro vzájemnou oboustrannou komunikaci mezi občany a úřadem.

Svoji mobilní aplikaci pro občany i návštěvníky má nově i městská část Praha 22. Aplikace je zdarma ke stažení pro všechna zařízení a telefony s operačními systémy Android, iOS a Windows Phone.

Aplikace nabízí šest modulů s důležitými informacemi, především novinky z městské části (Aktuality), přehled kulturních, sportovních a společenských akcí pořádaných na území Prahy 22 (Volný čas), stručný popis nejčastějších případů, které občané vyřizují na úřadě (Životní situace), kontaktní údaje zastupitelů a úředníků s možností přímého telefonování a mailování (Kontakty) a sekci Služby, kde mohou být zdarma prezentovány všechny firmy, obchody a poskytovatelé veřejných služeb v městské části. Poslední ikonou jsou Podněty, které občanům umožní přímo z mobilu doporučit hezká místa nebo nahlásit nejrůznější problémy z lokality jejich bydliště, od závady na dětském hřišti, veřejném osvětlení nebo komunikaci, přes černou skládku, až po vrak automobilu. Aplikace automaticky připojí GPS polohu, autor pořídí fotografii a po rychlé registraci odešle podnět na radnici.

Spuštěním mobilní aplikace je ukončena poslední etapa projektu „Služby e-Governmentu v MČ Praha 22“ pro občany Uhříněvsi, Hájku a Pitkovic, realizovaného díky Evropskému fondu pro regionální rozvoj s poskytnutou podporou 2 483 615,34 Kč. Od listopadu 2014 bylo postupně zprovozněno Otevřené informační centrum, Interaktivní úřední deska, Informační kiosek a bezplatné připojení k internetu Wi-Fi na radnici a v jejím okolí.

Praha 22 v mobilu bude průběžně aktualizována o další informace a doufáme, že bude užitečným online průvodcem pro každodenní život v 21. století.

Datum vložení: 30. 9. 2015 13:40
Datum poslední aktualizace: 11. 7. 2016 8:48