Na 7. kulatém stole se mezigeneračně bubnovalo

7. kulatý stůl s občany proběhl na téma Senioři a mezigenerační spolupráce

V Divadle U22, v rámci Dne sociálních služeb a zdraví, proběhl ve středu 5.9. 2018 kulatý stůl, který byl zaměřen na představení služeb a akcí pro seniory v MČ Praha 22. Vystoupili zde zástupce starosty Jiří Knotek, vedoucí klubu seniorů Stanislava Drozenová i vedoucí odboru sociálních služeb a zdraví Zdena Žaludová, aby občanům představili služby a aktivity, které jsou seniorům v naší MČ poskytovány a nabízeny.

Prezentován byl také celý projekt „Praha 22 podporuje seniory a mezigenerační spolupráci“, za který MČ Praha 22 získala 2. místo v soutěži MPSV Obec přátelská seniorům.

Druhá část kulatého stolu byla zaměřena na informace k četným mezigeneračním aktivitám, které se v MČ realizují pro seniory a děti z místních mateřských i základních škol. Závěr kulatému stolu patřil mezigeneračnímu bubnování, kterého se účastnilo kolem 40 dětí a seniorů. Všichni účastníci mezigeneračního bubnování, pod vedením Petra Šušora, byli nadšení.  Zprvu nesmělé bubnování postupně gradovalo ve velkou sílu a závěr patřil jednomu hlasitému společnému mezigeneračnímu rytmu.

Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit, jsou k dispozici na www.praha22.cz brožury k tomuto tématu – jednak je zde brožura ze 7. kulatého stolu a pak také brožura shrnující všechny pro-seniorské a mezigenerační akce, která je v sekci Podpora seniorů a mezigenerační spolupráce.

Datum vložení: 18. 9. 2018 14:51
Datum poslední aktualizace: 18. 9. 2018 15:00