Prahu 22 povede uskupení 5 stran a hnutí

Na radnici městské části Praha 22 zasedne uskupení pěti stran: ODS, KDU-ČSL, občanského hnutí DvacetDvojka, Svobodných a hnutí ANO 2011. Přes intenzivní jednání v minulých dnech nedošlo k dohodě na původně plánované široké koalici s hnutím STAN.

„Od vyhlášení výsledků voleb jsme jednali se všemi politickými subjekty. Jediné hnutí, s nímž jsme se nedohodli, byli Starostové a nezávislí (STAN), kteří své požadavky stále zvyšovali. Nabízeli jsme jim plné zapojení do řízení obce až po místo uvolněného radního, to však neakceptovali,“ komentuje výsledek jednání MUDr. Daniel Smutek, lídr uskupení Společně pro Prahu 22, které vzniklo spojením místní ODS a KDU-ČSL.

„Musíme v současné ekonomicky obtížné době řešit nejen bezchybné fungování městské části, ale také dlouhodobé problémy, zejména v oblasti školství,“ říká lídr hnutí ANO a dosavadní starosta za ANO Tomáš Kaněra. „Jde hlavně o problémové stavební projekty. Představitele STAN ovšem primárně zajímaly personální otázky.“

„Co nejširší koalice by v dané době byla ideální řešení. Jenže to zjevně není reálné,“ doplňuje Bc. Hana Vagenknechtová, lídryně uskupení DvacetDvojka a Svobodní.

Uskupení pěti stran bude mít v novém Zastupitelstvu městské části Praha 22 celkem 15 mandátů oproti 10 mandátům opozice. První, tzv. ustavující zastupitelstvo nového volebního období, by se mělo sejít ve středu 19. října 2022.

Datum vložení: 11. 10. 2022 10:00
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2022 10:56