Trvalé označování psů a jejich evidence

Každý chovatel psa chovaného na území hlavního města Prahy je povinen nechat psa trvale označit mikročipem nejpozději do tří měsíců věku.

Každý chovatel psa chovaného na území hlavního města Prahy je povinen nechat psa trvale označit mikročipem, který odpovídá ISO standardu vydanému Evropskou unií, nejpozději do tří měsíců věku. Pokud přecházejí štěňata k novému majiteli dříve než ve třech měsících věku, musí v momentu přechodu být již označena. Mikročipem nemusí být označeni psi, kteří maji jasně čitelné tetování provedené před 3. 7. 2011. Označení psa mikročipem na žádost chovatele provede veterinární lékař a tetování odborně způsobilá osoba. Označování psů se provádí na náklady chovatelů.

K doložení trvalého označení psa si chovatel vyžádá potvrzení o označení, na němž je uvedeno číslo mikročipu nebo vytetované číslo. U psů s průkazem původu lze toto potvrzení nahradit stejnopisem průkazu původu.

Od 1. 1. 2020 je povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem.

V roce 2023 by měla být spuštěna celostátní centrální evidence psů, do které budou mít chovatelé povinnost psy registrovat.

Datum vložení: 27. 12. 2022 9:00
Datum poslední aktualizace: 27. 12. 2022 13:23