PONTE (bývalé Dolly a Komunitní centrum)

logo PONTE

PONTE provozuje společensky prospěšné činnosti. Posláním ústavu je umožnit lidem, kteří nemají stejné podmínky jako většinová společnost, seberealizaci a důstojný život.

Zapsaný ústav PONTE D22, z.ú. vznikl transformací z Občanského sdružení DOLLY, které bylo založeno v roce 2001 paní Ladislavou Dolínkovou.

Ústav vzniká za účelem provozování společensky prospěšných činností. Posláním ústavu je umožnit lidem, kteří nemají stejné podmínky jako většinová společnost, seberealizaci a důstojný život. Za účelem naplnění poslání realizuje ústav pro širokou veřejnost tyto společensky prospěšné činnosti:

a) zřízení a provozování sociálních služeb pro lidi s postižením, chronickým onemocněním, seniory, děti a mládež,
b) činnosti vedoucí k sociální integraci, k prosazování rovných příležitostí pro všechny, k zaměstnávání lidí s postižením nebo lidí obtížně zaměstnavatelných,
c) osvětové, vzdělávací, poradenské činnosti,
d) vydávání vzdělávacích, metodických a informačních materiálů,
e) materiální pomoc a krizová intervence lidem v tíživé životní situaci,
f) provozování komunitního centra s aktivitami pro širokou veřejnost,
g) pořádání kulturních, společenských, rekreačních akcí pro lidi s postižením, seniory, děti a mládež.

Jsme transparentní organizací, klademe důraz na stabilitu a profesionalitu. Naše služby vytvářejí lidé – zaměstnanci, dobrovolníci a všichni, kteří jsou ochotni nám pomoci nebo přispět. Vážíme si jejich práce, preferujeme samostatnost, invenci, rozvoj, vzdělávání, otevřenou komunikaci. Sdílíme společné hodnoty – důvěra, plnění vzájemných dohod, respekt a úcta k člověku obecně, odpovědnost, kvalita, hospodárnost, podpora začlenění do společnosti.

Pro financování organizace se snažíme využívat různorodé zdroje. Základem stále zůstávají státní dotační programy, které jsou doplněny o finance z  nadačních fondů, od dárců. Usilujeme o rozvoj dalších aktivit a nových služeb, které nám umožní zvýšit podíl samofinancování.

Jaké konkrétní služby poskytujeme?

• terénní odlehčovací služby
• komunitní centrum (kluby, kurzy, akce pro veřejnost a na klíč, burzy, pronájem prostor…)
• klub neorganizovaných dětí, příměstské tábory
• vzdělávání