Fotbalový klub Čechie Uhříněves

Fotbalový klub Čechie Uhříněves (dnes při TJ Uhříněves) byl založen počátkem roku 1908. V obci byla uspořádána sbírka za jejichž výtěžek byl získán pozemek a základní vybavení, potřebné k provozování.

hřiště v Uhříněvsi

Fotbalový klub Čechie Uhříněves (dnes při TJ Uhříněves) byl založen počátkem roku 1908. V obci byla uspořádána sbírka za jejichž výtěžek byl získán pozemek a základní vybavení, potřebné k provozování. V této podobě klub působil až do roku 1950, kdy v rámci tehdejších poměrů došlo ke „sjednocení tělovýchovy v Uhříněvsi“.
Fotbalový klub se stal součástí DTJ Uhříněves, dále pak Baník, později pak pod názvem TJ Jiskra Uhříněves. Po roce 1968 pak došlo k další změně a celá TJ se přihlásila k názvu TJ Sokol Uhříněves. Až teprve na počátku 90. let se klub mohl vrátit ke svému původnímu názvu Čechie, ale zůstal nadále součástí TJ Uhříněves.

foto ze zápasu

Klub čtyřikrát měnil působiště v lokalitě Uhříněvsi. Naposledy v roce 1960 byl nucen ustoupit výstavbě bytů a přesídlit do současného působiště. V 80. letech se také podařilo realizovat výstavbu vedlejší hrací plochy a později i nové kabiny a zázemí klubu.
V současné době, díky aktivní práci nového výboru klubu a zároveň pomoci MČ Praha 22 a TJ Uhříněves, se podařilo vybudovat nové hřiště s umělým povrchem a umělým osvětlením, které bylo slavnostně otevřeno 5. srpna 2006.
V 60. letech patřil k nejlepším hráčům mužstva zdejší rodák a hokejový reprezentant Karel Gut.
Na konci 80. let pak vyzrálou generaci zdejších odchovanců doplnili extraligoví hráči Václav Hladík, Vlad. Kára a Petr Vokáč a mužstvo tři roky atakovalo špici pražského přeboru. V roce 1949 tehdy ještě Čechie Uhříněves zvítězila v turnaji o pohár prezidenta Beneše v Sezimově Ústí.
Později pak rok 1985, kdy mužstvo, složené převážně z vlastních odchovanců, postoupilo do přeboru Prahy.

Bližší informace:
Ivo Přívratský mobil: 605 175 047 - trenér mládeže