Myslivecké sdružení „Halali“ Uhříněves

Jednou z aktivních zájmových organizací je Myslivecké sdružení. V nynější podobě vzniklo v roce 1962 na základě sloučení režijní honitby VÚŽV a honitby Honebního společenstva Uhříněves.

Jednou z aktivních zájmových organizací je Myslivecké sdružení. V nynější podobě vzniklo v roce 1962 na základě sloučení režijní honitby VÚŽV a honitby Honebního společenstva Uhříněves. Vznikla tak silná aktivní společnost, která vykazovala velmi dobré výsledky v mysliveckém hospodaření, ale i ve vedlejších aktivitách.

V důsledku zhoršování podmínek pro zvěř členové pro udržení dobrých výsledků v hospodaření zavedli krotký chov bažantů a to nejen pro zazvěřování vlastní honitby, ale i mnoha honiteb v dalších lokalitách ČR. V současnosti však bohužel výsledky nejsou plně adekvátní vynaložené práci a prostředkům, hlavně v některých částech honitby. Je to dáno příměstskou oblastí a z toho vyplývající celé řadě negativních vlivů včetně rozšířené kynologie.

Informace: RNDr. Bohumil Loula, CSc. – 267 712 084

Datum vložení: 31. 3. 2014 10:48