Kuks, Braunův betlém, Miletín - 14. 10. 2020

Kuks

Jednodenní zájezd pro seniory s podporou Městské části Praha 22

14.10.2020 – Kuks, Braunův betlém, Miletín

Dopolední program bude patřit v nedávné době opravenému hospitalu v Kuksu, který byl svého času součástí věhlasného lázeňského komplexu zbudovaného na přelomu 17. a 18. století hrabětem F. A. Šporkem. V rámci návštěvy barokní nádhery uvidíme i proslulé sochy Cností a Neřestí od sochaře M. B. Brauna a staneme v lékárně U Granátového jablka. Po prohlídce bude v Kuksu čas na oběd a poté přejedeme k nedalekému „Braunovu betlému“, abychom se při krátké a nenáročné procházce seznámili s výtvory z dílny zmíněného sochaře vytesanými v první třetině 18. století přímo v přírodním prostředí. Cestou zpět se zastavíme ještě v Miletíně, kde se v rámci osobního volna budeme moci zastavit u rodného domku K. J. Erbena, a hlavně, kde si budeme moci v jedné ze dvou cukráren zakoupit a následně ochutnat miletínské modlitbičky, protože jinde je prakticky ani zakoupit nejde.

Cena pro seniory MČ Praha 22 (Uhříněves, Pitkovice, Hájek) starší 63 let 400 Kč
obsahuje dopravu, průvodce. (Pro ostatní zájemce 600 Kč).

Kuks

Datum vložení: 28. 4. 2020 14:38