ÚMČ Praha 22 prošel úspěšně genderovým auditem

Úřad Městské části pro Prahu 22 - Uhříněves získal na počátku roku 2013 Certifikát o provedení genderového auditu. Firma GENDER Consulting, která genderový audit provedla...

Tisková zpráva ke genderovému auditu

Úřad Městské části pro Prahu 22 - Uhříněves získal na počátku roku 2013 Certifikát o provedení genderového auditu. Firma GENDER Consulting, která genderový audit provedla, svým certifikátem potvrdila,
že ÚMČ pro Prahu 22 je zaměstnavatel, který respektuje a podporuje rovná práva svých zaměstnanců a nediskriminuje je v žádném směru.

Genderový audit je ideálním nástrojem pro zavádění politiky rovných příležitostí (nejen) do veřejné správy, je rovněž nazýván auditem rovných příležitostí. Audit analyzuje lidské zdroje a genderovou citlivost a prostřednictvím kvalitativního a kvantitativního výzkumu zjišťuje současnou situaci v oblasti rovných příležitostí. Prostřednictvím auditu se genderovou optikou nahlíží například na personální a platovou politiku, jak jsou inzerovány pracovní příležitosti, jak zaměstnanci vnímají úřad jako zaměstnavatele.
  Velice pozitivně lze hodnotit otevřený a vstřícný přístup vedení Úřadu, konkrétně přístup paní tajemnice Ing. Jandové. Její vstřícný přístup, zájem o problematiku rovných šancí a maximální ochota ke spolupráci hrála z hlediska získávání informací zcela zásadní roli.
  Na základě analýzy interních a externích dokumentů ÚMČ Prahy 22, a také na základě rozhovorů s vybranými zaměstnanci a dotazníkového šetření lze konstatovat, že ÚMČ Prahy 22 je zaměstnanci vnímán velice pozitivně. Toto pozitivní hodnocení platí především z hlediska personálních vztahů a komunikačních procesů v rámci úřadu. Velice kladně bylo zaměstnanci hodnoceno slaďování práce a rodiny. ÚMČ Prahy 22 umožňuje všem svým zaměstnancům, pokud to jejich pracovní pozice dovolí, flexibilní formy práce.
  GENDER Consulting s.r.o. v závěrečné zprávě konstatovala, že ÚMČ může být příkladem dobré praxe pro ostatní a doporučila úřadu přihlásit se do soutěže Úřad roku půl na půl – respekt k novým příležitostem.
  GENDER Consulting působí jako konzultační, vzdělávací a informační společnost v oblasti rovných příležitostí mužů a žen a jejich postavení ve společnosti.
  Firmy i instituce si již uvědomují, že prosazování rovnosti žen a mužů na pracovišti znamená skutečně plné využití pracovního potenciálu zaměstnanců a zaměstnankyň. Rovné příležitosti jsou vnímány jako moderní trend a strategie, které jsou důležité pro udržení kroku v rámci rostoucí konkurence a pomáhají zlepšovat firemní kulturu a image.

V oblasti genderové problematiky nabízí GENDER Consulting firmám, veřejné správě, médiím a také široké veřejnosti spolupráci, která zahrnuje širokou škálu aktivit:
• genderový audit – tedy audit řízení lidských zdrojů;
• individuální konzultace a poradenství, přednášky a školení;
• odbornou spolupráci při žádostech o grant EU, kde GENDER Consulting = GARANT projektu;
• PR v oblasti genderové tématiky.

www.genderconsulting.cz

Datum vložení: 22. 4. 2014 8:40