Získali jsme 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017

V úterý 17. října 2017 si tajemnice Olga Jandová převzala diplom za 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017, ke kterému náležel i šek na neinvestiční dotaci pro realizaci proseniorských aktivit.

V úterý 17. října 2017 si tajemnice Olga Jandová převzala diplom za 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017, ke kterému náležel i šek na neinvestiční dotaci pro realizaci proseniorských aktivit.

tajemnice Olga Jandová

Obce, města i městské části z celé ČR soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří seniory v regionech. Za MPSV předal ocenění a šeky vítězům náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze.

„Jednou z nejlepších cest jak si zachovat obyvatele, s jejichž odlivem se potýkají zejména malé obce, je právě prostředí přátelské rodinám a seniorům. Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje toto dotační řízení, aby obcím pomohlo v přípravě na demografické změny,“ řekla ministryně Michaela Marksová.

„Tímto způsobem se snažíme podporovat obce a města v jejich aktivitách, které jsou zaměřené na zlepšení služeb pro rodiny a seniory v menších regionech,“ dodal náměstek ministryně Tomáš Petříček.

Prvním rokem MPSV ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace a Sdružením místních samospráv vyhlásilo soutěž Obec přátelská seniorům.  Soutěže se účastnilo 36 obcí, které byly také rozděleny podle počtu obyvatel do pěti velikostních kategorií.

Datum vložení: 20. 10. 2017 12:34
Datum poslední aktualizace: 20. 10. 2017 12:41