Den architektury – hledání vody

Kdy: 3. 10. 2020 10:00 - 12:00

Kde: Restaurace U Splavu

Den architektury bude probíhat od 1. do 7. října 2020.
První akce je Hledání vody – 3. 10. od 10 hodin.
Sraz u restaurace U Splavu.

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy (výstava - architektura a design)

Program:

Procházka na téma voda ve městě s architektkou Linou Procházkovou a krajinou ekoložkou Kateřinou Lagner Zímovou. Prozkoumáme místa kolem existujících i zaniklých rybníků, podíváme se, kde se chystá nový biotop. Projdeme se trasou od toku Říčanky, který za rybníkem Nadýmač na chvíli mizí v trubkách pod městem, aby se přes Cukrovarský rybník napojil na své koryto v Oboře a meandroval romantickým prostředím Přírodního parku Říčanka až do Podleského rybníka. Objevíme řadu neznámých míst a řekneme si něco o koloběhu vody nebo o tom, jak je možné zavlažovat stromy ve městě. Zmíněn bude i chystaný protipovodňový generel a změny, které přinese do centra. Cestou se seznámíme také s projektem přeměny zahrádkářské kolonie za Novým náměstím na nový městský park.

Sraz: so 3. 10., 10.00, Restaurace U Splavu u rybníka Vodice

Bližší info zde

Pořádá Městská část Praha 22 a spolek Praha Nejvíc, partnerem akce je Metrans a. s.

Další info na fb.me/architekturavuhrinevsi

Den architektury