Den architektury – zahájení výstavy Steel cities - ZRUŠENO

Kdy: 7. 10. 2020 18:00 - 20:00

Kde: Uhříněveské muzeum

Den architektury bude probíhat od 1. do 7. října 2020.
Třetí akce je zahájení výstavy Steel cities – 7. 10. od 18 hodin v Uhříněveském muzeu.

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy (výstava - architektura a design)

Program:

Představení nové knihy Steel Cities – Architektura logistiky ve střední a východní Evropě a vernisáž první stejnojmenné výstavy. Nedávno vydaná publikace mapuje prudký vývoj průmyslu, který nic neprodukuje. Skladování, balení, třídění, montování a další vedlejší procesy výroby a distribuce se odehrávají v rozsáhlých logistických parcích, jejichž plocha se v průměru zdvojnásobí každé čtyři roky. Ocelová města, jak je někteří místní nazývají, svými stovkami tisíc metrů čtverečních zabírají stále více zemědělské půdy, ovlivňují životy mnoha obyvatel a vytvářejí zcela nové vztahy. Autoři publikace zkoumají jejich dopad na krajinu a společnost a z různých pohledů odkrývají architektonické, prostorové, legislativní, ekonomické, sociální a ekologické souvislosti systému logistiky nejen v tomto regionu.

Komentovaná prohlídka výstavy a diskuze s jejími spoluautory Kateřinou Frejlachovou a Martinem Špičákem. Volná zábava.

Sraz: st 7. 10., 18.00, Uhříněveské muzeum,  Nové nám. 1251/2, Praha 22-Uhříněves

Bližší informace zde

Den architektury