Městské slavnosti aneb Den draka trochu jinak

Kdy: 16. 9. 2023 14:00 - 22:00

Kde: Areál Rychety - K Dálnici 1138/57a

plakát

Slavnosti Prahy 22 tentokrát s atraktivními hosty a programem k historickému výročí 110 let města Uhříněves. Vystoupí David Koller, Josef Vojtek, Pekař, Děda Mládek Illegal Band, Divadelní soubor UCHO. Začínáme na Rychetách ve 14 hodin.

Typ akce: hudba (koncert), ostatní (akce pro celou rodinu)

Za panování Jeho Apoštolského Veličenstva císaře rakouského krále Českého Františka Josefa I. byl městýs Uhříněves nejvyšším rozhodnutím ze dne 27. dubna 1913 nejmilostivěji povýšen na město. K uctění tohoto vzácného aktu konalo se městské slavnostní zastupitelstvo, které pan starosta města Antonín Semanský zahájil proslovem. Město Uhříněves dostalo povolení ku používání znaku (erbu) a povýšení oslavilo třídenní Národní slavností. Jedním z bodů oslav byl slavnostní průvod od kostela na hřiště u nádraží a posléze proslov, hudba, kratochvilné hry a náležité občerstvení. To vám chceme nabídnout i my ke 110. výročí města Uhříněvsi.

Program slavností z roku 1913

HLAVNÍ PROGRAM

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

kapela, kterou v polovině devadesátek spojila láska k nestárnoucím písničkám Ivana Mládka.
Děda ádek Illegal Band

PEKAŘ

český zpěvák, skladatel a tanečník, který má na kontě tři alba a Českého slavíka 2016 v kategorii Objev roku.
Kapela Pekař

Divadelní spolek UCHO

Jak to asi bylo před 110 lety?
Ohlédnutí s historickými postavami Antonínem Semanským, starostou v letech 1908–1918 a Jinřichem Bubeníčkem, akademickým malířem a autorem znaku města z roku 1914.

UHŘÍNĚVES A OKOLÍ

křest aktualizovaného 3. vydání knihy Občanského spolku Uhříněves.

Kniha s historií Uhříněvsi od první písemné zmínky v roce 1227 do 30. června 2023 o 220 stranách bude v prodeji od října v OIC a muzeu za 399 Kč.
obálka knihy

K dispozici bude i výroční turistická vizitka a razítko.

výroční turistická vizitka

DJ MARTIN HRDINKA

moderátor celé akce i DJ,
legenda Evropy 2 a ČRo 1 - Nočního proudu, moderátor hudebních cen Anděl a zakládající člen Akademie populární hudby.
Martin Hardinka, foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

JOSEF VOJTEK

český rockový zpěvák skupiny Kabát a muzikálový herec s cenou Thálie 2016 za titulní roli v muzikálu Mefisto nám zazpívá jeho největší muzikálové hity.
Josef Vojtek

DAVID KOLLER

zpěvák a bubeník nejen s vlastní kapelou, ale i v uskupeních Lucie nabo Jasná páka nám představí známé hity i skladby z nového alba LPXXIII.
David Koller

DJ MARTIN HRDINKA

moderátor celé akce i DJ,

DOPROVODNÝ PROGRAM

KE 110 LETŮM MĚSTA UHŘÍNĚVES

• Historický fotokoutek s dobovým oblečením a rekvizitami
  • Jak si hrály děti před 110 lety? 6 stanovišť: cvrnkání kuliček, jízda na dřevěném koni, bosá stezka, házení na cíl, střílení na plechovky, srážení kuželek
  • Workshop - vystřihovací panenky pro holky, historická auta pro kluky, výroba placky na památku po návštěvě stanovišť

detske hry

NAFUKOVACÍ ATRAKCE

• velká skluzavka
  • zorbing fotbal
  • minigolf
  • fotbalové šipky
  • skákací hrad

atrakce

OBČERSTVENÍ

LOKÁLNÍ I PŘESPOLNÍ

K jídlu budete moci ochutnat dobroty z grilu, udírny, belgické hranolky, trhané maso, palačinky, točenou zmrzlinu, párek v rohlíku, sýrové speciality.

K pití nemohou chybět naše piva a to jak z Uhříněveského pivovaru, tak Holá řiť. A do třetice všeho dobrého - nabídku doplní velkopopovický Kozel. Nealko samozřejmě nebude chybět a to včetně místní kávy. A kdo pivo nemusí, ten může zavítat ke stánku vinotéky Wine Wine nebo k Uhříněveskému baru.

UPOZORNĚNÍ

V areálu a okolí nebude možné parkování!
Udělejte si raději procházku nebo využijte MHD (zastávky K Pitkovičkám 250 m - interval 15 minut, Ke Kříži či Lnářská 400 m - interval 30 minut).

Změna programu vyhrazena.

Vstup volný.

Vzhledem k autorským právům účinkujících je zakázáno pořizovat obrazové i zvukové záznamy.

plakát

Adresa místa konání