Rozsviť Uhříněves – instalace světelných objektů

Kdy: 3. 10. 2020 20:00 - 23:59

Kde: Praha - Uhříněves

Centrum Uhříněvsi ožije v říjnu na jednu noc prvním ročníkem lokální výstavy světel. Na co se můžete těšit a jak se případně zapojit?

Typ akce: divadlo (ostatní, pouliční divadlo), gastronomie (ochutnávka jídel), hudba (ostatní), ostatní (akce pro celou rodinu), trhy, výstavy, veletrhy (výstava nezařazená)

Chcete zažít svoje město doslova v jiném světle? Během sobotní noci 3. října budete mít jedinečnou příležitost. Centrum obce protne trasa s pěti zastaveními a světelnými instalacemi současných českých umělců a uměleckých kolektivů a umožní vám mimořádně vstoupit i do míst, kam je veřejnosti přístup jinak zakázán.

Těšit se můžete na videomapping kolektivu FotonX na budovu Muzea, podmanivou instalaci Liána Jakuba Nepraše v dosud nepřístupné zahrádkářské kolonii za náměstím, dvě instalace v areálu výzkumného ústavu od Jana Hladila a Marka Šilpocha a prostorovou instalaci sdružení Hyperbinary v Divadle U22.

Akce je víc něž vhodná pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky je připravena série workshopů Malování světlem. Jejich kapacita bude omezená a rezervace budou možné jen na webu, prosím sledujte naše online informační kanály. Všechny informace k festivalu najdete na www.rozsvituhrineves.cz, fb.me/rozsvituhrineves.

Program:

17h – Malování světlem - workshop pro děti - kapacita naplněna

20h – Začátek světelných instalací

22h – Omezení hlasitosti venkovních projekcí

24h – Konec akce

Bezpečnost:

Vzhledem k měnícím se hygienickým opatřením jsme byli nuceni zvažovat, jak k  nadcházejícímu prvnímu ročníku uhříněveského festivalu přistoupíme. Nakonec jsme přijali řadu opatření, která nás vůbec netěší, ale bez nich by nebylo možné akci vůbec uskutečnit.

Jak tedy bude večer 3. 10. vypadat?
❌ Zrušili jsme slavnostní zahájení u Muzea.
❌ Zrušili jsme stánky s občerstvením.
🕗 Začátek akce je ve 20h - v tuto hodinu se rozsvítí instalace v celé Uhříněvsi.
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita dvou instalací je omezena. Do Zahrádek na dílo Jakuba Nepraše bude smět najednou vždy max. 20 osob, do divadla na prostorovou instalaci Hyperbinary 10 osob.
Všechny návštěvníky prosíme o dodržování následujících pravidel a doporučení.
👉 Při návštěvě instalací mějte vždy na obličeji roušku.Doporučujeme mít zakrytý nos a ústa i při přechodu mezi jednotlivými stanovišti.
👉 Udržujte rozestupy alespoň 2 metry.
👉 Respektujte pokyny organizátorů.
👉 Do areálu VÚŽV je vstup na vlastní nebezpečí. Prosím dbejte bezpečnosti své i ostatních, zejména dětí. Psi smějí do areálu pouze na vodítku. V areálu je zákaz konzumace alkoholických nápojů a kouření.
👉 Akce se koná v noci, na některých místech bude vypnuté veřejné osvětlení. I přes to, že trasa bude částečně osvětlena, doporučujeme vzít si s sebou vlastní baterku.
👉 Pokud se necítíte dobře, zůstaňte prosím tentokrát raději doma.
Kdyby se situace změnila, budeme vás dále informovat.
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na vás.

Rozsvit Uhrineves

Muzeum

Do výstavy se finanční a materiální podporou zapojily i nejvýznamnější firmy podnikající v Uhříněvsi – Metrans, a. s. a Kormak Praha, a. s. a velké díky za vstřícný přístup patří Výzkumnému ústavu živočišné výroby, který umožní veřejnosti výjimečně vstup do svého areálu v prostorách bývalého zámku. Partnerem festivalu je také Pražská energetika, a. s.

Adresa místa konání

Praha - Uhříněves , Praha, 10400