Velká velikonoční výprava

Kdy: 31. 3. 2021 0:00 – 5. 4. 2021 23:59

Kde: Praha 22

Po úspěšném vánočním putování jsme přichystali téměř křížovou stezku za velikonočními obrázky. Truhličky budou umístěny nejen v Uhříněvsi, ale i v Pitkovicích a Hájku od 31. března do 5. dubna.

Typ akce: sport, aktivní vyžití (cyklistika, chůze)

Blíží se další velký svátek, Velikonoce. Rádi bychom vyrazili za kamarády, vyšli si na trhy, poslechli si jarně laděné písničky a přivítali nadcházející teplejší roční období, ale jako loni se uzavřeme ve svých domácnostech a každoroční pomlázka proběhne jen v úzkém rodinném kruhu.

Proto jsmese rozhodli, po úspěšném vánočním putování, přichystat opět ve spolupráci
s uhříněveskou výtvarnicí Irenou Marečkovou téměř křížovou stezku za velikonočními obrázky. V bedýnkách budou připraveny velikonočně laděné obrázky na průhledné fólii, kterými si budete moci vyzdobit okna, a udělat tak ulice v této době trochu veselejší.

Akce proběhne po celou hlavní dobu velikonoční, a to od 31. 3. do 5. 4. V tomto časovém rozmezí naleznete v Hájku, Pitkovicích a Uhříněvsi dohromady 10 truhliček. Tentokrát nebudou dřevěné skříňky zabezpečeny zámečky, ale budou ukryty v rozsahu 20 metrů od uvedeného GPS bodu. Básničky nepoukazují na název místa, ale většinou napovídají, co v truhličce naleznete, a osvěžují povědomost o názvech velikonočních dnů. Mapky včas zveřejníme ke stažení. Najdete je i uprostřed dubnového zpravodaje.

A co vlastně na této trase sbíráte? V bedýnkách budou připraveny velikonočně laděné obrázky na průhledné fólii, kterými si budete moci vyzdobit okna, a udělat tak ulice v této době trochu veselejší. Trasy se nyní vinou nejen Uhříněvsí, ale i Hájkem a Pitkovicemi, abyste poznali všechny kouty naší městské části. Pořádně se, prosím, podívejte před cestou na mapu, abyste věděli, jaké úseky vás čekají.

O Vánocích proběhla akce vcelku bez větších problémů, proto vás opět prosíme o ohleduplnost při sbírání vytoužené odměny. Krabičky nepřemisťujte, pokud jsou někde schovány, nechte je v úkrytu, obrázků si berte jen tolik, kolik opravdu potřebujete, a nekazte druhým velikonoční stezky.

Doufáme, že vám zpříjemníme společně trávené velikonoční chvilky a že se brzy zase shledáme tváří v tvář třeba na Dnu uhříněveského draka, který snad covid porazí a Uhříněves opět přivede k životu.

Mgr. Veronika Špalková Kuželová,
předsedkyně Komise kultury