MČ Praha 22 dostala občanský podnět k prověření minulého vedení MČ kvůli škodě, vzniklé neúspěšným soudním sporem 1

Praha, 10.2.2022 - Rada městské části (MČ) Praha 22 obdržela podnět skupiny místních občanů, zaměřený na písemnosti projektu Obytný soubor Kašperská.

Podnět upozorňuje na finanční dopady žaloby, kterou podalo po více než roce spolupráce s investorem minulé vedení MČ náhle samo na sebe, aby projekt v Kašperské překazilo. A která nakonec dopadla v neprospěch MČ, když se soud odmítl zabývat návrhem na zneplatnění uzavřených smluv.

Jedním z důvodů odmítnutí žaloby o tzv. "naléhavý právní zájem" bylo rozhodnutí soudu, že za volební období dvou starostů, z toho dva roky za starostování M. Turnovského (HnutíPro Prahu) a více jak rok za starostování žalobu podávajícího V. Zelenky (STAN), MČ projekt ve spolupráci s investorem podporovala, byť s výhradami.

Náklady na právní zastupování tohoto sporu ve výši cca čtvrt milionu Kč považují podnět podávající občané za tzv. významnou škodu, která vznikla MČ a kterou by proto měla "jako dobrý hospodář po bývalém vedení vymáhat".

Zástupci Rady MČ Praha 22 se proto v úterý 8.2.2022 shodli, že považují podnět a rozsáhlou argumentaci v něm za dostatečně závažný a důvodný k tomu, aby byly přešetřeny okolnosti, které jsou v podání zmiňovány a celou problematiku následně předloží nejbližšímu zastupitelstvu MČ.

"V případě, že se ukáže, že minulé vedení MČ činilo kroky, které způsobily, negativně ovlivnily nebo prodražovaly soudní spor, aniž k nim mělo doložené oprávněné příčiny, budeme nuceni zvážit další postup tak, jak nás v podání vyzývají občané z Kašperské ulice," říká starosta Prahy 22 Tomáš Kaněra (ANO).

Datum vložení: 10. 2. 2022 17:43
Datum poslední aktualizace: 10. 2. 2022 17:49