Praha 22 má nového starostu

Městská část Praha 22 má po třech měsících nového starostu. Stal se jím dosavadní zastupitel Tomáš Kaněra (ANO 2011). Cílem nového starosty je stabilizovat situaci ve vedení obce a dotáhnout potřebné investice do školství městské části.

Tomáš Kaněra je povoláním geodet a je dlouholetým předsedou místního fotbalového klubu SK Čechie Uhříněves. „Politice naší městské části je třeba vrátit důvěryhodnost,“ říká Tomáš Kaněra. „Vzájemnými rozpory zastupitelů jsme ztratili několik měsíců, kvůli kterým stojí významné investiční projekty. Městská část přitom tyto projekty bezpodmínečně potřebuje dotáhnout. Když rychle nepostavíme novou mateřskou školku a základní školu, budou zanedlouho muset naši občané hledat pro své děti místo jinde.

Praha 22 sdružuje obce Uhříněves, Pitkovice a Hájek na jihovýchodě Prahy. Její pětadvacetičlenné zastupitelstvo odvolalo koncem března z funkce starostu Vojtěcha Zelenku (STAN). Na novém kandidátovi se neshodlo ani na zasedání 19. května, kompromisní řešení se našlo až nyní. „Radnice Prahy 22 nemůže být uzavřený zámek, do kterého má přístup jen ten, kdo přikyvuje vedení. Hodlám radnici znovu otevřít všem občanům,“ zdůrazňuje nový starosta Tomáš Kaněra.

Změny nastávají i v Radě MČ Praha 22. Zastupitelé 23. června 2021 odsouhlasili 5člennou radu, dosud měla členů sedm. Na stejném zasedání rezignovali k 25. červnu čtyři dosavadní radní 1. místostarostka Mgr. Kateřina Erbsová (BEZPP za Praha 22. Naše město.), místostarosta Mgr. Pavel Kosař (BEZPP za STAN + Svobodní), radní Mgr. Ing. Ondřej Lagner, Ph.D. (BEZPP za STAN + Svobodní) a radní Ing. Ivo Krátký (BEZPP za Praha 22. Naše město.). V radě tak vedle nového starosty zůstávají Štěpán Zmátlo (KDU-ČSL za Praha 22. Naše město.) a Radovan Koutský (Svobodní za STAN + Svobodní). Aktuální rada má tedy nadpoloviční počet členů a může být usnášeníschopná.

Audio-video záznam z jednání včerejšího zastupitelstva bude anonymizován a následně zveřejněn na webových stránkách praha22.cz.

Datum vložení: 24. 6. 2021 9:44
Datum poslední aktualizace: 24. 6. 2021 9:45