Autorské čtení básní Davida Růžičky

Kdy: 18. 3. 2021 19:30 - 20:00

Kde: on-line

BÁSNĚ & JAZZ - David Růžička čte své básně v Uhříněveském muzeu za hudebního doprovodu jednoho z nejlepších současných evropských jazzových muzikantů Marcela Bárty. A vy si vše vychutnáte z pohodlí domova.

Typ akce: ostatní (čtení (např. autorské))

Živé vysílání z Uhříněveského muzea najdete ve čtvrtek 18. 3. od 19:30 zde:

David Růžička (*1973)
Knižní publikace: Posmrtný život mouchy (2006), Jakýpacopa (2008), Totok etudy (2009), Hory na hurá (2011), Veřejný hudlant/Horizont událostí (2014), Principálka (2017) a Případ nedopovězené slečny Y (2018) – vše v nakladatelství Pavel Mervart. Od roku 2009 spolupracuje s hudebníky Marcelem Bártou a Dorotou Barovou v hudebně-poetickém uskupení Varietní trio Konráda Kapitoly, či jako pravidelný host DoMa ensemble. Žije v Uhříněvsi.

Marcel Bárta (*1974)
Saxofonista, klarinetista, skladatel a výtvarník. Narozen v Mariánských Lázních. Během studia klasické hudby na konzervatoři v Plzni, obor klarinet, se stále více věnoval hře na alt saxofon a samostudiu jazzu a improvizované hudby. Ještě během studií založil svou první jazzovou skupinu Expression a spolupracoval s předním plzeňským trumpetistou Františkem Kučerou. V roce 1996 se stal členem Contrabandu Milana Svobody.
Po přestěhování do Prahy účinkoval v kapele Radka Krampla Vibe Fantasy, založil skupinu Muff a stal se stálým členem kapely zpěvačky a skladatelky Zuzany Dumkové. K alt saxofonu přibírá ještě sopran saxofon a bassclarinet, později tenor saxofon.
Je zakládajícím členem kapely Quintet a dua DoMa Ensemble s violoncellistkou a zpěvačkou Dorota Barová a elektrické kapely MUFF. Je členem experimentální kapely Petra Zelenky Projekt Z, dále je členem kapel Face of The Bass Jaromíra Honzáka, Tomáš Hobzek Quartet, Bucinatores Orchestra a Pigeon Saxophone Quartet, účinkuje v rozšířené kapele Points Oktet, byl členem dnes již nexistujícího minibigbandu NUO.

Adresa místa konání

on-line, Praha