Uhříněveský zpravodaj 10/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,95 MB)

Dnes je pátek, 18. 10. 2019, 15:12:24

Dnes je 18.10.2019

Svátek má Lukáš

Zítra má svátek Michaela

18. 10. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, v SZ polovině Čech až zataženo, místy přeháňky. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Kontejnery! (Den architektury)

fotoVypravujeme speciální autobus s tématem globální logistika.

Datum konání: 6. 10. 2019 začátek od 14:00, délka 165 minut

Místo konání: Nové nám. Uhříněves, 10400 Praha

Typ akce: ostatní

Organizátor: Městská část Prahy 22

Doba trvání: 165 minut

Projížďky budou pro velký zájem dvě ve 14.00 a cca 15.30. Na druhou projížďku bude navazovat přednáška v muzeu v cca 16.45.

REZERVACE UKONČENA. Zájem o projížďku po krajinách logistiky nás opravdu zaskočil, druhý autobus se naplnil takřka okamžitě. V tuto chvíli musíme nové zájemce bohužel psát už jen na seznam náhradníků. Prosíme všechny, kteří si svá místa rezervovali a z jakéhokoli důvodu nebudou moct jet s námi, ať nám dají co nejdříve vědět. Instrukce s časy a odjezdy autobusů ještě zveřejníme tady a pošleme všem přihlášeným mailem. Díky moc všem!

Vypravujeme speciální autobus s tématem globální logistika.

První zastávkou budou vesnice u D1, obklopené logistickými parky. Od bývalého starosty Dobřejovic si poslechneme, jak probíhal marný boj obce s developerem, který mezi jejich obcí a dálnicí staví retailové centrum o velikosti devíti Václavských náměstí.

Potom se projedeme největším kontejnerovým překladištěm ve střední Evropě a jízdu zakončíme v Uhříněveském muzeu, kde nás architekti a autoři výstavy Krajiny logistiky během krátké přednášky seznámí se svým projektem.

Fanoušci seriálu Šumná města určitě ocení, že průvodce nám bude dělat herec Národního divadla moravskoslezského Tomáš Jirman, kterého můžete znát právě z několika dílů populárního seriálu.

Areálem Metransu nás provede jednatel společnosti, pan Martin Hořínek.

Občerstvení během jízdy je zajištěno.

REZERVACE UKONČENA!

Děkujeme za pochopení.