Uhříněveský zpravodaj 10/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,95 MB)

Dnes je pátek, 18. 10. 2019, 15:12:01

Dnes je 18.10.2019

Svátek má Lukáš

Zítra má svátek Michaela

18. 10. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, v SZ polovině Čech až zataženo, místy přeháňky. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Regionální den PID ve Strančicích

prohlídky ve hvězdárně v Ondřejově
mimořádné jízdy po železniční vlečce do Velkopopovického pivovaru
K vidění budou vlaky československý „erťák“, žabotlam i Hurvínek

Datum konání: 18. 9. 2019 začátek od 12:24

Místo konání: "Hliník" - Vyderská ulice, Praha

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Na sobotu 12. října 2019 připravujeme letošní poslední akci zaměřenou nejen na historickou dopravní techniku. Ve středočeských Strančicích se uskuteční další z oblíbených tzv. Regionálních dnů PID, na který chystáme tradiční nostalgické jízdy autobusy či vlaky do okolí Ladova kraje.

Čekají na Vás zajímavé komentované prohlídky ve hvězdárně v Ondřejově, která tu na kopci Žalov stojí více než sto let a patří k nejdůležitějším vědeckým pracovištím ve svém oboru v Evropě. Milovníci dobrého piva jistě ocení prohlídky Velkopopovického pivovaru, kam budou zajištěny mimořádné jízdy po železniční vlečce ze Strančic. K návštěvě také doporučujeme Památník Josefa Lady v Hrusicích, který návštěvníky seznámí s dílem oblíbeného českého malíře, ilustrátora a spisovatele, autora slavného kocoura Mikeše či ilustrátora dobrého vojáka Švejka.

K vidění i svezení bude nejen československý „erťák“, jehož různé varianty byly vyráběny tehdejším národním podnikem Karosa především v 60. letech minulého století, ale také příměstská verze kloubového Ikarusu či model dálkového meziměstského autobusu Karosa ŠD 11.

Na železnici se objeví tzv. žabotlam, který cestující sveze na hlavní trati z Prahy do Strančic, nebo motorový vůz řady 131 „Hurvínek“, jenž zajistí spojení do Velkých Popovic. Mimořádně bude na den PID prodloužen i jeden obrat vlakové soupravy z Posázavského Pacifiku vedený dieselovou lokomotivou s patrovými velkoprostorovými vozy řady Bmto.

Další podrobnosti k akci připravujeme a brzy je zveřejníme nejen na www.pid.cz, ale také na našich sociálních sítích.

Vytvořeno: 18. 9. 2019
Poslední aktualizace: 18. 9. 2019 12:27