Uhříněveský zpravodaj - zima 2019/2020 (formát PDF, velikost souboru 3,84 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

Dnes je sobota, 7. 12. 2019, 6:53:37

Dnes je 7.12.2019

Svátek má Ambrož, Benjamín

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den civilního letectva

Zítra má svátek Květoslava

7. 12. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Regionální den PID ve Strančicích

prohlídky ve hvězdárně v Ondřejově
mimořádné jízdy po železniční vlečce do Velkopopovického pivovaru
K vidění budou vlaky československý „erťák“, žabotlam i Hurvínek

Datum konání: 18. 9. 2019 začátek od 12:24

Místo konání: "Hliník" - Vyderská ulice, Praha

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Na sobotu 12. října 2019 připravujeme letošní poslední akci zaměřenou nejen na historickou dopravní techniku. Ve středočeských Strančicích se uskuteční další z oblíbených tzv. Regionálních dnů PID, na který chystáme tradiční nostalgické jízdy autobusy či vlaky do okolí Ladova kraje.

Čekají na Vás zajímavé komentované prohlídky ve hvězdárně v Ondřejově, která tu na kopci Žalov stojí více než sto let a patří k nejdůležitějším vědeckým pracovištím ve svém oboru v Evropě. Milovníci dobrého piva jistě ocení prohlídky Velkopopovického pivovaru, kam budou zajištěny mimořádné jízdy po železniční vlečce ze Strančic. K návštěvě také doporučujeme Památník Josefa Lady v Hrusicích, který návštěvníky seznámí s dílem oblíbeného českého malíře, ilustrátora a spisovatele, autora slavného kocoura Mikeše či ilustrátora dobrého vojáka Švejka.

K vidění i svezení bude nejen československý „erťák“, jehož různé varianty byly vyráběny tehdejším národním podnikem Karosa především v 60. letech minulého století, ale také příměstská verze kloubového Ikarusu či model dálkového meziměstského autobusu Karosa ŠD 11.

Na železnici se objeví tzv. žabotlam, který cestující sveze na hlavní trati z Prahy do Strančic, nebo motorový vůz řady 131 „Hurvínek“, jenž zajistí spojení do Velkých Popovic. Mimořádně bude na den PID prodloužen i jeden obrat vlakové soupravy z Posázavského Pacifiku vedený dieselovou lokomotivou s patrovými velkoprostorovými vozy řady Bmto.

Další podrobnosti k akci připravujeme a brzy je zveřejníme nejen na www.pid.cz, ale také na našich sociálních sítích.

Vytvořeno: 18. 9. 2019
Poslední aktualizace: 18. 9. 2019 12:27